Побурлакуємо світами 2015

Сварлива стриянка саме накручувала свої бігуді, вийшовши на балкон свого будинку. І враз вічно набридливі пластуни почали збиратись під її вікнами. З вокзалу, з центру Стрия, з усіх вулиць, з велосипедами, з рюкзаками, з шоломами і головне – зі своєю вічною безтурботністю, галасливістю, життєрадісністю, непосидючістю наповзало зо три десятки цих розбишак. Так починався ранок для сварливої стриянки, що саме накручувала свої бігуді.

А для всіх учасників “Побурлакуємо світами” цей ранок 10 серпня – чергова можливість зібратись пластовим товариством у далеку дорогу бурлакування. Реєстрація, пакування наплечників, нові знайомства, сортування спорядження – це домівка стрийського пласту загуділа, мов вулик в очікуванні 12 днів великих пригод, двіжинок, мальовничих краєвидів, мелодійних ватр, стрімких підйомів і спусків…

“Мандруй! В дорогу!” – пролунало у вечірню пору на березі озера в околицях Трускавця на відкритті 9-ого крайового туристичного вишкільного табору “Побурлакуємо світами”. Після 45 км нелегкої кам’янистої дороги 40 велосипедів, близько 15 наметів, 25 учасників, 15 інструкторів і проводу розпочали своє бурлакування. На вогнику знайомств представились 5 колиб: “Фен”, “Дубчик”, “Бомжі на межі”, “Лимони” і “Альфа каротин”, а також провід та інструктори з різних ділянок.

Велоетап пролягав через покручені 140 км Стрийським, Дрогобицьким та Сколівським районами Львівщини. Учасників чекали випробування неякісного покриття доріг, стрімкі підйоми, пробиті камери коліс, несправні гальма, палюча спека та подекуди активний рух машин. Проте в нагороду юнацтво отримало мінеральні води Трускавця і Східниці, частування на таборі Вовча Школа біля скель Урича; інтелектуальні бої в болоті, польову лазню і купання в холодних водах водоспаду Гуркало на днівці в Корчині.

Після впевненого доїзду велосипедами до Стрия, учасники “Побурлакуємо світами” перемістились на електричку до Воловця, звідки 14 серпня стартував піший етап табору. Перед мандрівниками постало нелегке завдання у сильну спеку і посуху здолати Боржавські вершини Великий Верх і Стій із одноденним перепочинком в долині водоспаду Шипіт. Зелень навколишніх краєвидів, сильна спрага, спуск з гори Стій і ночівля біля 1663 кілометра лишили багато мозолів, спогадів і вражень про цю Срібну Землю.

17 серпня вранці невгамовне товариство на електричці покинуло Закарпаття і зі станції Нижнє Синьовидне почимчикувало до підсумкового пункту призначення – Скель Довбуша. Тут розпочався завершальний п’ятиденний скельний етап табору. Учасники пройшли екскурсіями Великий і Малий Основняк, Голець, Одинець, Ляльку, Броненосець, Колобок, звикали до висоти на Плитах, дерли коліна і лікті на Вовкулаці, маневрували тілом на трасі По мокрому, стрибали по Класиці, отримували кріпатуру на Органах і змагались на швидкість проходження маршруту по Біговусі – всього більше 20 маршрутів різної складності від майже десятка досвічених інструкторів.

Ну і звісно всі ці 12 днів юнацтво було поглинуте чаром пластування від Бурлаків і Бунтарок. Численні кричалки, 4 запальні ватри з імпровізаціями, представленням талантів і полум’ям у формі черевика, творчі і комічні імпрезки, страшилки про духа Шипоту, “Я чекаю свою любу біля дубу”, танцювальні змагання, затяжні душевні вогники – все було наповнене романтикою бурлакування. Навіть непоодинокі хвороби і травми сприймались безтурботно і заїдались вітамінками і запивались чаєм.

Наостанок весь склад табору зазнимкувався на скелях Малого Основняку і відбув урочисте і сумовите закриття табору у променях ранкового сонця. “…Море нам по коліна, а Міссісіпі по кістки!..” – довів табір “Побурлакуємо Світами”. Вручення посвідок і відзначок, вітання першунів Северина і Роксоляни, фото на пам’ять – радість перемішувалась із сумом, бо ніхто не хотів завершення цього табору і розлуки з новими друзями.

Позаду багато кілометрів, промандрованих пліч-о-пліч, корисний туристичний досвід, краєвиди мальовничої Галичини і Закарпаття і крутезна бурлацько-бунтарська таборова атмосфера, а попереду новий навчальний і пластовий рік служіння Україні. “Побурлакуємо світами, але повернемось назад!”

друг Гітарист (ст.пл.прих Богдан Довганик)

Фото:

_LUK3595 _LUK3936 _LUK4005 _LUK4069 _LUK4128 _LUK4152 _LUK4169 _LUK4179 _LUK4192 _LUK4200 _LUK4338 _LUK4434 _LUK4493 _LUK4498 _LUK4547 _LUK4563 _LUK4673 _LUK4696 _LUK4725 _LUK4808 _LUK4835 _LUK4956