Про курінь

Ватага Бурлаків – це найясніша зоря на пластовому сузір’ї, трест мізків і характерів, а для зрозуміння звичайними смалюхами, – це 1 куріньУладу Старших Пластунів та 16 курінь Уладу Пластунів Сеньйорів.
Нав’язання до бурлацької традиції в словах маршу Бурлаків: „побурлакуємо світами, але повернемось назад…” означає, що Бурлаки своїм осідком уважають рідні Карпати і свою головну „Колибу” мають десь у Ґорґанах, чи Чорногорі. Давній переказ говорить, що колись жив Перший Бурлака, який ходив по Ґорґанах і загубив там свій черевик, гублячи при тім свою волю, бо не міг більше мандрувати. Цей черевик мають Бурлаки знайти. Колиба Першого Бурлаки в Карпатах, однак, буде замала для всіх, і тому Бурлаки можуть „повернувшись назад”, вибудувати для себе більшу.
Тимчасовим осідком Ватаги є Колиба Ватажка, яка повинна бути зареєстрована в проводі УСП-ів і УПС. Колиба Ватажка уважається офіційним осідком Ватаги, через який Ватага тримає зв’язок із зовнішнім світом, якщо і коли вона собі цього бажає.
Взагалі, Бурлаки живуть по Колибах — і так існують: Колиба Львів, Івано-Франківськ, Стрий, Ню Йорк, Торонто, Філядельфія і т.п. Колибу творять двох або більше Бурлаків, які живуть у відносно близькій віддалі. Вони раз у рік, без огляду на курінну приналежність, вибирають з-поміж себе Колибаря, який дбає про життя в Колибі і який тримає тісний зв’язок з іншими Колибами, особливо Колибою Ватажка. Якщо Бурлака опиниться самітним на одному континенті, тоді він проситься до одної з Колиб сусіднього континенту. Щоб не загинути, кожний Бурлака мусить жити в одній з Колиб, навіть якщо в ній чомусь нема бліх.
Колиби, які находяться в даній державі, творять Полонини. І так існує Полонина Америки, Канади, Карпатська Полонина і т.п.

 Ідеологія Бурлак

Ціхою “Ватаги Бурлак” є легкий підхід до всіх життєвих справ, який віддзеркалюється у словах бурлацького маршу: “… море нам по коліна, а Міссіссіпі по кістки”.
Найбільш характеристичною ціхою Бурлак є толерантність політичних і реліґійних поглядів та толерантність питомих людських слабостей.
Не менше характеристичним для них є одначе нетолерантність нетовариськості й нестерпимість людей, які ставлять свої дрібні інтереси понад добро спільноти, або які вживають спільноту для своїх особистих цілей.
В загальному, Ватага вистерігається пафосу та фанфар у виявах свого пластового духа, чи патріотизму та оминає емоційність і екстремність, уважаючи такі явища симптомами недоліків характеру.
Бурлаки відносяться взаїмно до себе дуже неформально, вживаючи в більшості псевда замість імен і титулів. Більшість імен поданих в цій історії є псевда.
В Німеччині, вірні своїй пластовій назві, Бурлаки майже виключно посвячувалися зимовому та літньому мандрівництву, таборуванні і спортові.
В короткому часі після заснування куреня в 1946 р. вони стали експертами в цих ділянках пластування та організували численні мандрівні табори, прогульки та легкоатлетичні змагання.
Вони допомогли у відновленні Карпатського Лещетарського Клюбу та стали його членами і першунами в лещетарстві, плаванні та легко-атлетиці.
В 1947р. були учасниками у Світовому Скавтському Джемборі біля Парижа і працювали і дальше працюють на різних виховних адміністративних постах у Пласті.