Історія Ватаги

Ватага нав’язує своє духове оформлення до таборів КВОММ-у на Остодорі, Соколі та Брустурах,та до таборів ВСУМ-у в Бруховичах, Шклі та Нижневі над Дністром. Там саме в роках 30-их і 40-их кристалізувалась подібність поглядів та зацікавлень цих молодих людей, які нав’язали тісну дружбу в курені “Передових” основаному на пластових засадах в 1941 році й які вирушили опісля цілістю, в пластових одностроях, до 1-шої Української Дивізії “Галичина”. З цих, що пішли,небагато повернулося з війни, а цих що залишилися, судьба розкинула по цілій Европі.

Та всеж таки бажання відновити цей круг було сильніше від обставин. Доповняючи ряди однодумцями поляглих друзів, Курінь “Передових” відроджує себе в Німеччині, в лютому 1946 р. під назвою 1-го Куреня УСП “Бурлаки”.

В Німеччині, вірні своїй пластовій назві, Бурлаки майже виключно посвячувалися зимовому та літньому мандрівництву, таборуванні і спортові. В короткому часі після заснування куреня в 1946 р. вони стали експертами в цих ділянках пластування та організували численні мандрівні табори, прогульки та легкоатлетичні змагання.

Вони допомогли у відновленні Карпатського Лещетарського Клюбу та стали його членами і першунами в лещетарстві, плаванні та легко-атлетиці. В 1947р. були учасниками у світовому Скавтському Джемборі біля Парижа і працювали і дальше працюють на різних виховних адміністративних постах у Пласті.